Traditsioonilisel kolme Balti riigi vahelise spinningupüügi­võistlusel Baltic Cup triumfeerisid tänavu kõigil kolmel pjedestaalikohal Eesti kalamehed. Leedulastest-lätlastest maailmameistrid ja MM-ide teise-kolmanda koha mehed said meite meeste mängumaal käe vaevalt valgeks. 
Baltic Cup on kolme Balti riigi kala-sportlaste vaheline mõõduvõtt spinningupüügis, mis toimub igal aastal eri riigis – tänavu siis taas Eestis, konkreetsemalt Paatsalus. 

Eestlastel oli väljas kolm võistkonda. Reeglite kohaselt koosneb võistkond kahest paatkonnast. Ühte võistkonda sattus koos kalale.ee ringkondades hästi tuntud Andres „Haugihirm“ Duubergi, Jüri „Duuds“ Nurga ja Leino „Sahiib“ Schnuriga ka siinkirjutaja (fooruminimega Jones). Mina olin paadis koos Sahiibiga.

Ütlen ausalt, spinningupüügivõistlustel ja üldse kalapüügivõistlustel ma varem osalenud ei ole – kui välja arvata üks ammune juhuslik suts Uljaste talivõistlusel, kus ma vist kalagi ei saanud. Kalale.ee suvepäevad ilmselt võistlusena arvesse ei lähe. No lihtsalt ei ole ma võistleja tüüp, kala on niisama ka huvitav püüda. 

Kutse Paatsallu tulla aga intrigeeris kohe. See on esimene koht, kus omal käel hakkasin nii kümme aastat tagasi käima kahlates meres haugi püüdmas. Aastate jooksul tuli ka mingisugune arusaamine, kus, millise tuule ja landiga kala võiks saada. Mis küll päris alati paika ei pidanud ega pea tänini. Päris viimasel ajal on mu südame päiksepoolsesse tuppa oma aseme aga teinud Saare haugid, sestap polnud me sõpradega sel aastal ka Paatsallu jõudnud. 
Edasi lugemiseks telli ajakiri Kalale