EVIA ajalugu algab 1940-ndate lõpust traditsioonilisest Hispaania relvameistrite keskusest – Eibari linnast Baskimaal, mis on poolel teel Bilbao ja San Sebastiani vahel.

Eibaris ulatub käsitöörelvade traditsioon enam kui viiesaja aasta taha ja tegelikult sõltuski Kastiilia monarhia Uut Maailma vallutades just sellest relvastussektorist.

Alates 1945. aastast elasid Eibari relvatööstuses buumiaegu nii sellised firmad nagu Aya, Sarasgueta ja La Urona kui ka paljud väikesed töökojad. Selle nähtuse põhjuseks oli muu hulgas tööpinkide sektori õilmitsemine, mis muutis selle Bilbao ja San Sebastiani vahel oleva piirkonna tõeliseks magnetiks ja meelitas kokku immigrante tervest Hispaaniast. 19. sajandist alates on Eibar olnud kunstipäraselt graveeritud käsitöörelvade häll, mis on toonud siia kliente kogu maailmast.

Rodolfo Echevarria ja Francisco Gutierrez töötasid Saksamaalt tulnud immigrantide juhitud laskemoonatehases. Kui firma kolis peakorteri Madridi, otsustasid Rodolfo ja Francisco asutada omaenda ettevõtte, millele nad panid nimeks EVIA (perekonnanimest EcheVarrIA).

Edasi lugemiseks telli ajakiri Kalale