Hardi lapsepõlv möödus Vana-Pärnus, otse Sauga jõe kaldal. „Põhimõtteliselt oleks võinud aia peal istuda, jalgu kõlgutada ja spinnat visata,“ räägib ta. 

Kogu elu käis sealkandis jõe ümber: iga tänava otsas oli paadisild, kust põlised kalurid igal varahommikul lahele suundusid ja kui päike juba veidi üle silmapiiri kerkinud, saagiga tagasi tulid. „Tavaline suvehommik oli selline, et järsku lõi näiteks Vassili jalaga ukse lahti, käes suur kast, mis oli ääreni koha ja angerjat täis,“ mäletab Hardi. Temasugused lapsed püüdsid jõest klassikalise võsast lõigatud ridvaga enamasti ahvenat ja viidikat. Ahven võttis nii aplalt, vaat et polnud vaja ussijuppigi konksule panna.

Kord hommikul nägi Hardi jõeäärses rohus angerjat vingerdamas. Et poiss elukat kätte võtta ei julgenud, siis jooksis ta köögist kahvlit tooma, kuid kui ta sellega tagasi jõudis, oli angerjas muidugi oma teed vingerdanud.

Hardi üks kummalisemaid kalapüügielamusi pärineb keskkooliajast. Tollal väntas ta koolivendadega juba usinalt lühemat sorti kunstilisi filme teha ja ühes neist läks kalale... Adolf Hitler. 

„Mina olin Hitleriks grimeeritud ja pidin jõest spinninguga vana Saksa kiivri välja sikutama,“ meenutab Hardi. „Stsenaarium nägi ette paar n-ö tühja viset enne seda, aga esimese kerimisega tõmbasin ma jõest hoopis haugi välja.“

Hilisema aja kohta ütleb Hardi, et on küll juures olnud, kui kala püütakse, aga ise päris mõtestatud moel kalale läinud ei ole. Kuigi tema sõpradest näiteks Olavi Ruitlane ja Tõnu Oja on pühendunud kalamehed. „Kunagi insta ajal (ERKIs õppides – toim) tegime päris pika paadimatka, Kõpult kuni Sindini välja,“ meenutab Hardi. „Siis oli meil pundis üks kõva kalamees, Vello Soa, kelle paadil lohises lant kogu aeg järel. Ühes sellises kohas, Halliste jõel, kesk Soomaad, kuhu ilma paadita üldse ligi ei pääsegi, kaldal oli veel suurte tammedega parkmets, oli tal järsku hirmus elukas otsas. Algul arvasime, et haug, aga kui kätte saime, oli ahven. Mina ei ole nii suurt ahvenat ei enne ega pärast näinud, see võis oma kaks kilo ära olla!“
Edasi lugemiseks telli ajakiri Kalale