TASKU-KAJALOODID. DEEPER. Kaldalt püüdmiseks mõeldud kajaloodid kipuvad olema üht tüüpi – neil on eraldi ujuv andur, mida saab (spinningu)nööri otsas ujutada, ja kalastaja käes asuv ekraan. Jättes kõrvale varasemad mitte eriti õnnestunud „käekella“ tüüpi arendused, julgeme soovitada Deeperit.

Deeper on ümara kujuga, ujuv pallikujuline kajalood, õigemini kajaloodiandur, mis kasutab ekraanina sinu nutitelefoni. Deeper on lihtsasti kasutatav nii kaldalt, jäält kui seisvast paadist püügiks.

Praegu on müügis juba mitmes põlvkond, ja kindlasti tasuks endale osta Deeper Pro+, millel on WiFi ja GPS. Seda enam, et hinnavahe vanemate bluetooth’ mudelitega on üsna väike, aga tegevusraadius ja võimalused on uuel mudelil oluliselt suuremad.

Deeperi plusspoolele saab kanda võimaluse uurida olukorda nii enda lähedal kui eemal, kas või näiteks paadist õngitsedes ühtlasi nii poi kui infoallikana söödaplatsil. Samuti on landi ja kala jälgimise võimalus jääpüügil või paadi alt püüdes. Miinuspooleks on, et kajaloodi kasutamise ajal ei saa kasutada nutitelefoni ja vastupidi. Samuti neelab Deeperi kasutamine tänu WiFile nii seadme enda kui nutitelefoni akut, eriti külmal ajal (jääpüügil).

Lisavarustusena tuleks kindlasti juurde osta erksavärviline kate, mis lisaks ööpüügivõimalustele lubab ka kogemata nööri otsast plehku pannud kajaloodi lainetest või roostikust üles leida.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Kalale